Lekcja otwarta w KTCHNiIŚ dla uczniów VIII Liceum Ogólnokształcącego, 2.10.2023 r.
Podczas lekcji poświęconej wykorzystaniu budowy atomu, młodzież mogła zobaczyć jak działają urządzenia do analizy instrumentalnej wykorzystujące zjawisko fluorescencji rentgenowskiej oraz emisji atomowej.
Zademonstrowaliśmy młodzieży działanie spektrometru fluorescencji rentgenowskiej Epsilon3 do bezwzorcowych pomiarów składu pierwiastkowego próbki proszkowej oraz analizę próbki ciekłej za pomocą spektrometru emisji atomowej ze wzbudzeniem plazmowym (ICP-AES) Avio500.
PDF
POWRÓT DO AKTUALNOŚCI


